Najpierw należy rozszyfrować ów enigmatyczny skrót. EPDM to inaczej – w tłumaczeniu z angielskiego – termopiler etylenowo-propylenowo-dienowy. To może niezbyt wiele mówić osobie niezaznajomionej z tą dziedziną, w związku z czym przychodzimy z pomocą. Jest to polimerowe tworzywo sztuczne, które znajduje stale rosnąca liczbę zastosowań w nowoczesnym budownictwie, choć swoją popularność zyskało już jakiś czas temu. Główną cechą tego tworzywa jest w pierwszej kolejności jego umiejętność zniekształcania oraz powrotu do dotychczasowego stanu, nie ponosząc w tym czasie żadnych uszczerbków.

Geomembrana – jakie są jej mocne strony?

Jeśli chodzi o inne właściwości, to geomembrana EPDM z pewnością może pochwalić się dużą odpornością na niesprzyjające warunki pogodowe, zwłaszcza na skrajnie wysokie i niskie temperatury. W dodatku materiał ten jest wodoodoporny oraz wytrzymały na rozciąganie.

Gdzie znajduje zastosowanie geomembrana?

Geomembrana EPDM, geomembrana PCV oraz geomembrana PEHD są stosowane w szczególności w budownictwie, a konkretniej w zakresie hydroizolacji, między innymi dachów, ale także stawów, basenów oraz we wszelakich innych zbiornikach. Izolacja zbiorników to nie jedyne, co gwarantuje to rozwiązanie. Warto powiedzieć także o takich sprawach, jak na przykład izolacja składowisk oraz innych miejsc tego typu.

Kto odpowiada za zgrzewanie geomembrany?

Jeśli poszukujesz firmy świadczącej takie jak zgrzewanie folii i chcesz, żeby cena tego zlecenia była stosunkowo niska, powinieneś zgłosić się do specjalistów. Dzięki odpowiedniej eksperckiej wiedzy oraz latom doświadczenia możesz mieć gwarancję, że zlecenie zostanie wykonane szybko, efektywnie i będziesz ze wszech miar zadowolony z efektu końcowego. Dobrze jest postawić na wiedzę i doświadczenie, gdyż są to cechy wymagane w tej dziedzinie, jaką jest geomembrana EPDM.