Dozownik mydła to obecnie akcesorium będące na wyposażeniu niemal każdej łazienki, a w szczególności tych, które znajdują się w miejscach publicznych. Mnóstwo osób prywatnych oraz firm decyduje się na to rozwiązanie. Niezwykle interesującą kwestią jest pytanie, czy dozownik do mydła działa podobnie jak dozownik płynu dezynfekcyjnego i czy można do niego nalać płynu antybakteryjnego.

Dozowniki mydła – rodzaje

Oczywiście można, natomiast o wiele bardziej poleca się przeznaczony do tego dozownik płynu. Dozownik mydła dużo lepiej sprawdzi się w swojej pierwotnej roli. Zanim jednak podejmiesz się zakupu takiego urządzenia, dobrze jest zapoznać się z charakterystyką dostępnych modeli i ich rodzajów. Oferta na rynku jest bowiem zróżnicowana i niezwykle ciekawa.

Przede wszystkim mamy dla przykładu automatyczny dozownik mydła, który jest niezwykle wygodną opcją. Gwarantuje przy okazji znaczący komfort odnośnie higieny, który jest nad wymiar istotny w miejscach publicznych. Pewną wadą tego akcesorium jest fakt, że trzeba troszczyć się o źródło zasilania. Nieco tańszą opcją jest dozownik do mydła, który wymaga naciśnięcia przycisku. Mamy dostępne modele, w których do wciśnięcia trzeba użyć dłoni, ale również dozowniki łokciowe.

Na jaki dozownik mydła się zdecydować?

Dobrze jest zatem kupić bezdotykowy dozownik do mydła? To zależy od naszych potrzeb oraz dostępnej kwoty. Tak samo sprawa się prezentuje, jeśli chodzi o dozownik do płynu. Należy zdecydować się na opcję, która mieści się w zasięgu naszych funduszy. Do domu wystarczy dozownik dotykowy, ponieważ dzielimy toaletę jedynie z innymi mieszkańcami; trochę odmiennie sprawa wygląda, kiedy bierzemy się za zaopatrzenie toalety w firmie czy innego rodzaju miejscu publicznym, w którym funkcjonują setki osób.