Bezwątpienia transport lądowy to najważniejsza gałąź gospodarki narodowej. Determinuje on to jak rozwija się gospodarka w każdym z regionów. Z tego właśnie powodu usługi transportowe, zarówno pomorskie czy też podlaskie województwo są tak istotne. Zauważ, że brak możliwości dostarczenia surowców jak także wywozu gotowych już produktów, może to uniemożliwić funkcjonowanie każdego zakładu pracy.

Co warto wiedzieć o drogach w województwie pomorskim

Cała długość dróg ekspresowych i autostrad które są w województwie pomorskim wynosi 169 km. Warto także dodać, że sieć dróg w pomorskim są bardzo rozwinięte. Czy zdajesz sobie sprawę, że ich długość to aż 1,8 tys. km? Ma to przełożenie na średnią gęstość rzędu dziesięć kilometrów na sto kilometrów kwadratowych jest to aż piąte miejsce w naszym kraju. Ta modernizacja dróg pomogła w tym, że ilość kolizji na drogach się zmniejszyła. Pamiętajmy także, że samorząd województwa wspomaga jeszcze gminny i powiaty jeśli chodzi o inwestycje na drogach mniejszego szczebla.

Drogi w województwie pomorskim – fakty i opinie

Ponadto bardzo dobrze rozwinęła się także kolej na pomorzu, która ma 1,2 tysiąca kilometrów. Dzięki licznym inwestycjom prowadzonym przez samorząd poprawia się stan infrastruktury kolejowe. Samorząd w pomorskim, jako pierwszy w naszym kraju wybudował nową linię kolejową jest to linia Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Okazała się ona punktem zwrotnym w transporcie, a także rozwoju gospodarczym obszaru metropolitalnego. Mieszkańcy województwa pomorskiego najchętniej w Polsce korzystają z pociągów. Warto wspomnieć, że prężnie rozwija się Port Lotniczy umiejscowiony na pomorzu.
Źródło: Firma transportowa z Pomorskiego