Samoloty są jednym z najczęściej używanych środków lokomocji. I ogromna mobilność i zdolność do pokonywania długich tras w dosyć niewielkim czasie zrewolucjonizowały turystykę. Statkiem powietrznym w tej chwili można dolecieć do większości miejsc na Ziemii. Także w Polsce ruch lotniczy rokrocznie się rozwija. Jednym z największych lotnisk  w kraju jest Poznań-Ławica. Dokąd możemy stamtąd wyruszyć? Jak wygląda transport na lotnisko w Poznaniu?

Kierunki lotów z Poznania

W polskich(ej) rzeczywistości Poznań znajduje się w czołówce. Ale w większym(ej) ujęciu jest to raczej lotnisko lokalne. Nijak ma się to do faktu, że lista lotów z Poznania jest pokaźna(y). Ruszając z Poznania mamy możliwość zwiedzić całą Europę. Lotnisko wykonuje przeważnie loty do europejskich miast. Jest również możliwość dostania się na Bliski Wschód. Jeśli jesteśmy zainteresowani wycieczką w odleglejsze zakątki Poznań też się sprawdza. Port ma dobre połączenia z wszystkimi istotnym(i) europejskimi lotniskami. Pozwala to wygodnie się przesiadać.+

Jak dostać się na lotnisko?

Lotniska jako ogromne projekty infrastrukturalne są umiejscowione przeważnie na przedmieściach. Podobnie jest w Poznaniu. W takiej sytuacji niezbędna jest dobra komunikacja lotniska ze znaczącymi drogami. W okolicach lotniska funkcjonują parkingi, gdzie za określoną opłatą można zaparkować auto.

Komunikacja miejska również daje możliwość dojazdu na Ławicę. Busy z centrum miasta kursują na lotnisko średnio pół godziny. Jednak w przypadku gdy wybieramy się na większe wakacje, bierzemy ze sobą więcej walizek. Przewożenie wszystkiego w autobusie może być niekomfortowe.

Ciekawą opcją w takiej sytuacji wydaje się wypożyczenie busa. Są to pojazdy bardzo pojemne. Familijny(e) wyjazd? Wszyscy się do niego zmieszczą. Z bagażami włącznie. Korzystając z tej usługi, można liczyć, że taksówkarz odstawi nas pod terminalem lotniczym. W przypadku chęci można również zlecić usługę w przeciwną stronę – odbiór z lotniska. Możliwość ta wydaje się zwłaszcza polecana dla liczniejszych grup. Warto dodać, że transport na lotnisko busem nie wiąże się z wielkimi kosztami. Zwłaszcza jeśli rachunek podzieli się na kilka(u) podróżników. 

Pamiętaj o tym, jeśli lecisz z Poznania

Lotniska działają według restrykcyjnie ustalonych reguł. Przed każdą podróżą należy zapoznać się z wymogami w danych portach lotniczych. Należy posiadać zestaw potrzebnych dokumentów. Paszport, karta pokładowa – to obligatoryjne, aby być wpuszczonym do samolotu. Kiedy lecimy z Poznania, dobrze jest być na lotnisku minimum  2 godziny przed odlotem. Pozwoli to sprawnie odbyć kontrole bezpieczeństwa, nadać bagaże i spokojnie czekać na lot.

Wynajmując busa do portu lotniczego lepiej pomyśleć o tym wcześniej. Bywa, że firmy przewozowe mają zabukowane wyjazdy z dużym wyprzedzeniem. Należycie wczesne umówienie się z przewoźnikiem pozwala uniknąć nerwów. Właściwa logistyka pozwala potem cieszyć się wolnym czasem bez zmartwień.