Każde boisko musi być bezpieczne zarówno dla grających, jak i osób postronnych. Umożliwiają to piłkochwyty, które często montowane są w niewłaściwy sposób. Jak montować piłkochwyty? Czy dobrym pomysłem jest, aby nabyć taki sprzęt sportowy w dowolnym sklepie internetowym? Jaka jest jego cena? Odpowiadamy na wszystkie te pytania!

Jak montować piłkochwyty, żeby dobrze się sprawdzały?

Bardzo często popełnianym błędem jest mocowanie piłkochwytów zbyt blisko ogrodzenia lub bezpośrednio na nim. Montowanie w taki sposób sprawia, że cały system nie jest wystarczająco stabilny. W konsekwencji może dojść nawet do przewrócenia się słupków. Decydując się na piłkochwyty, należy postawić na profesjonalną konstrukcję, która posiada specjalne zastrzały biegnące poprzecznie. Zapewnia to nie tylko bezpieczeństwo całej konstrukcji, ale przekłada się też na odpowiednie napięcie siatki.

Piłkochwyty – inne porady na temat montażu oraz kupna

Żeby piłkochwyty spełniły swoje zadanie, warto montować je na systemie słupków umieszczonych w specjalnych tulejach , które przymocowane są do gruntu. To sprawdzony sposób na to, aby piłkochwyty nie odbijały piłki, a wyłapywały ją.

Warto mieć świadomość, że obecnie coraz więcej sklepów oferuje sprzęt sportowy tego typu. W wielu z nich cena może być bardzo zachęcająca do zakupu, ale niestety nie zawsze idzie to w parze z jakością. Dlatego najbardziej opłaca się zainwestować w piłkochwyty renomowanych producentów, które z pewnością świetnie spełnią swoją rolę. Poświęcenie nieco większej ilości pieniędzy na pewno niezwykle szybko odpłaci się nam jakością, jaką gwarantują profesjonalne piłkochwyty.