Szkolne boiska oraz orliki nieustannie są pełne dzieci. Żeby jednak zagwarantować dzieciom bezpieczeństwo boisko musi być odpowiednio zabezpieczone. Nie obędzie się bez specjalnej powierzchni czy piłkochwytów. Wciąż niewiele osób wie czym one dokładnie są oraz dlaczego ich zamontowanie jest takie ważne. Jakie są podstawowe informacje odnośnie piłkochwytów? Z jakich względów warto je założyć? Co wziąć pod uwagę podczas zakupu piłkochwytów?

Piłkochwyty – co warto na ich temat wiedzieć?

Piłkochwyty są wykonaną ze stelaża i siatki konstrukcją, którą montuje się wokół boisk. W sklepach można znaleźć wiele różnych modeli i wielkości piłkochwytów. Głównym zadaniem konstrukcji jest powstrzymywanie piłek, dzięki czemu nie przedostaną się one poza boisko lub orlik. 

Piłkochwyty a bezpieczeństwo?

Nie każdy wie, jak ważne jest zamontowanie piłkochwytów. Skutecznie zabezpieczają one zdrowie, a niekiedy także życie dzieci bawiących się na boisku. Zapobiegają one wypadnięciu piłki przykładowo na ulicę, gdzie wskutek nieuwagi mogłoby dojść do tragedii.

Co więcej, zwykle orliki są otoczone domami lub blokami, a stale wypadająca piłka mogłaby naruszyć czyjeś mienie osobiste lub wywołać wypadek.

Jak kupić dobre piłkochwyty?

Wybierając piłkochwyty warto zwrócić uwagę na parę podstawowych parametrów. Między innymi powinny być one bardzo wysokie, gdyż tylko wtedy będą w stanie blokować nawet wysoko kopniętą piłkę. Za optymalną wysokość piłkochwytów można uznać od 6 do 8 metrów. 

Co więcej, dobrze jest znaleźć odpowiedni piłkochwyt w zależności od przeznaczenia. Na niewielkich, domowych boiskach świetnie sprawdzają się pojedyncze konstrukcje, przytwierdzane do ziemi za pomocą specjalnych kotwic. W przypadku większych piłkochwytów konieczne będzie wbicie w ziemię odpowiednich słupów.

Gdzie można znaleźć wysokiej jakości piłkochwyty?

Wybierając piłkochwyty należy zwrócić też uwagę na firmę. Wielu klientów korzysta z firmy Stempel – piłkochwyty, która wyróżnia się długotrwałą olbrzymim doświadczeniem i wychodzeniem naprzeciw potrzebom każdego klienta. W ofercie można znaleźć nie tylko różne warianty piłkochwytów, ale także różnorodne akcesoria do uprawiania sportów w szkołach czy na halach sportowych. Firma zapewnia również wygodną wysyłkę i zamontowanie sprzętu.