Ubezpieczenie OC

OC to najpopularniejsza forma ubezpieczenia samochodowego. Nic w tym zaskakującego z powodu, że oc jest obowiązkowe. Przez co posiadacze samochodów mogą przebierać w ofertach towarzystw ubezpieczeniowych. OC musisz wykupić najpóźniej w momencie zarejestrowania samochodu ponieważ auto wyjeżdżając na drogę musi już posiadać OC. Istnieje także ubezpieczenie komisowe samochodu. Jest to tylko nazwa potoczna. Kierowcy używają tego określenia w stosunku do OC krótkoterminowego, czyli ubezpieczenia OC obejmującego ochroną okres do roku.

Ubezpieczenie OC – po co jest nam potrzebne?

OC przydaje się w momencie, w którym będziemy uczestnikami wypadku lub kolizji. Z naszego ubezpieczenia, jeżeli spowodujesz wypadek odszkodowanie zostanie wypłacone drugiemu kierowcy. Jeśli nie masz OC zostanie na Ciebie nałożona kara przez UFG. Z najnowszych dostępnych danych UFG możemy wywnioskować, że opłata karna za brak ubezpieczenia OC uzależniona jest od wielu czynników. Na przykład od brutto wynagrodzenia za pracę, rodzaju pojazdu, rodzaju ubezpieczenia,oraz okresu poruszania się bez OC.


Ubezpieczenie autocasco

Autocasco w przeciwieństwie do OC jest dobrowolną polisą. Niemniej jednak bardzo często sprzedawana jest w pakiecie z OC. NIe ma regulacji w przepisach w żaden sposób stawek autocasco. AC to ubezpieczenie, które gwarantuje zwrotu kosztów związanych z uszkodzeniem auta bądź nawet jego kradzieżą. Wtedy posiadacz samochodu może mieć czystą głowę, bo nawet gdy w czasie parkowanie jego samochód się uszkodzi, ubezpieczyciel pokryje koszty.