Siatkówka to niezwykle popularna gra zespołowa. Regularnie grają w nią uczniowie podczas lekcji wychowania fizycznego, jest także lubiana w trakcie wakacyjnych wyjazdów – mowa tutaj rzecz jasna o jej plażowej odmianie. Jeśli chcemy podejść do niej poważnie, nie można zapominać o odpowiednim wyposażeniu boiska. Jaki sprzęt sportowy jest niezbędny, aby móc rozegrać mecz?

Jak wybrać odpowiednią siatkę oraz słupki do siatkówki?

Podstawą boiska do siatkówki jest oczywiście siatka. Obecnie producenci mają w ofercie modele w kolorze białym oraz czarnym. Cena, jaką musisz zapłacić za tego typu sprzęt sportowy nie jest przesadnie pokaźna, ale trzeba mieć na uwadze także zakup pewnych dodatkowych akcesoriów. Siatkę trzeba bowiem na czymś powiesić. Do tego przeznaczone są słupki do siatkówki, które mogą mieć owalny bądź prostokątny przekrój. Słupki do siatkówki mają zamontowany specjalny naciąg, co sprawia, że możliwe jest zawieszenie siatki na właściwej wysokości.

Mecz siatkówki – o czym trzeba pamiętać

Jeżeli mecz ma być naprawdę poważny, to przy boisku nie może zabraknąć stanowiska sędziowskiego. Warto postawić na specjalną osłonę, która zapewni sędziemu bezpieczeństwo i zminimalizuje ryzyko ewentualnej kontuzji. Na każdym boisku potrzebna jest także piłka. Przepisy precyzyjnie określają jej obwód i masę, która musi zmieścić się w przedziale od 260 do 280 gramów. Oczywiście jeśli mecz nie jest aż tak profesjonalny, to nie trzeba zwracać uwagi na dokładne wymiary i wagę piłki. Dobrze jednak kupić porządne akcesoria, które sprawią, że gra będzie przyjemna – niezależnie od szczebla rozgrywki. Dzięki temu sportowcy mogą czerpać nie tylko satysfakcję, ale i radość z tego sportu.