Szczotki kojarzą się głównie z pracami domowymi, szczególnie z zamiataniem. Trzeba jednakowoż zdawać sobie sprawę, że szerokie zastosowanie mają także we wszelkich gałęziach gospodarki. Mowa oczywiście o szczotkach technicznych. Mają one istotną rolę w licznych halach produkcyjnych oraz podczas procesów logistycznych. Długo by wymieniać liczne przemysły, w jakich używa się szczotek technicznych – mowa na przykład o branży spożywczej, chemicznej czy motoryzacyjnej.

Jakie są typy szczotek technicznych?

Jest mnóstwo rodzajów tych urządzeń. Istnieją na przykład szczotki kątowe lub szczotki pędzelkowe – różnią się nade wszystko rozmiarem oraz liczbą zastosowań. Olbrzymią popularnością cieszy się jednak szczotka druciana tarczowa, która uchodzi za rozwiązanie ze wszech miar funkcjonalne. Używana jest jako wsparcie do szlifierek kątowych oraz stołowych. Charakteryzuje się nade wszystko ergonomicznym designem, który pozwala na dotarcie do najbardziej niedostępnych miejsc.

Najlepsze szczotki kupisz bezpośrednio u producenta, np. firmy Promat z miejscowości Wronki w woj. Wielkopolskim.

Z jakiego materiału robi się szczotki techniczne?

Ze względu na to, że szczotki techniczne są urządzeniami w dużej mierze ściernymi, ważne jest, żeby były wyprodukowane z solidnych, trwałych tworzyw. Tylko dzięki nim zachowają pełną funkcjonalność i długą żywotność. Elementy ścierne takich urządzeń, jak szczotka druciana tarczowa, wykonuje się przede wszystkim z polietylenu, poliamidu i podobnych materiałów gwarantujących skuteczność użytkowania.